Гродненщина - вчера и сегодня

Рашэнне адміністрацыі Кастрычніцкага раёна Гродна аб утварэнні ўчасткаў для галасавання па выбарах у мясцовыя Саветы дэпутатаў Рэспублікі Беларусь дваццаць восьмага склікання

17.12.2017.
На падставе артыкулаў 17, 18 Выбарчага кодэкса Рэспублікі Беларусь па ўзгадненню з Гродзенскай гарадской выбарчай камісіяй па выбарах дэпутатаў Гродзенскага гарадскога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання (пратакол пасяджэння ад 11 снежня 2017 г. №3) адміністрацыя Кастрычніцкага раёна г. Гродна РАШЫЛА:

Утварыць на тэрыторыі Кастрычніцкага раёна г. Гродна 72 участка для галасавання па выбарах у мясцовыя Саветы дэпутатаў Рэспублікі Беларусь дваццаць восьмага склікання (далей – участкі) і прысвоіць ім наступныя нумары:

Участак №66 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – iнтэрнат Гродзенскай ЦЭЦ-2, г. Гродна, шаша Азёрская, 13). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: шаша Азёрская; вуліцы: Маякоўскага; Гастэла; Мічурына; Заслонава; Пралетарская, дамы №№54, 91Б, 91В; Чыгуначная; Жукоўскага; Куйбышава; Шышкіна; Карскага; Аульская; Якуба Коласа; завулкі: Першы; Загарадны; Сярэдні; Чыгуначны; Жукоўскага; Заслонава; Карскага 1-ы, 2-і; Шышкіна; Куйбышава 1-ы, 2-і, 3-і, 4-ы, 5-ы; Якуба Коласа.

Участак №67 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – дзяржаўная ўстанова адукацыі (далей – ДУА) “Сярэдняя школа №5 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Пралетарская, 69). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Мендзялеева; Чырвонаармейская (ад вуліцы Касцюшкі да шашы Азёрскай); Пралетарская, дамы №№63, 65, 67, 67/1, 67/2, 71, 73; Шчорса, дамы №№50/1, 50/2, 52, 56, 58; завулак Мендзялеева.

Участак №68 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – iнтэрнат установы адукацыі (далей – УА) “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”, г. Гродна, вул. Пралетарская, 16). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Шчорса, дамы №№30, 30А, 30Б, 30В, 34, 36, 38, 40, 44, 50, 50А, 54; Пралетарская (ад вуліцы Шчорса да шашы Азёрскай), выключаючы дамы №№54, 63, 65, 67, 67/1, 67/2, 71, 73, 91Б, 91В; завулак Пралетарскі.

Участак №69 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – факультэт фізічнай культуры УА “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”, г. Гродна, вул. Захарава, 32). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Касманаўтаў, дом №27; вуліцы: Захарава; Вакзальная; Парахавая; Шчорса (ад вуліцы Чырвонаармейскай да вуліцы Кляновай); Касцюшкі; Разіна; Дземчанкі; Стаханаўская; Багдана Хмяльніцкага; Кармелюка; Арцёма; Чырвонаармейская (ад праспекта Касманаўтаў да вуліцы Касцюшкі); вайсковая часць №5522.

Участак №70 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – установа аховы здароўя (далей – УАЗ) “Гродзенскі абласны клінічны цэнтр “Псіхіятрыя – наркалогія”, г. Гродна, вул. Обухава, 15). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць УАЗ “Гродзенскі абласны клінічны цэнтр “Псіхіятрыя – наркалогія”.

Участак №71 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №7 г. Гродна”, г. Гродна, праспект Касманаўтаў, 38Б). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Касманаўтаў (ад вуліцы Пераможнай да вуліцы Карскага); вуліцы: Берагавая; Папова; Панямуньская; Прагулачная; Усходняя; Шчорса, дамы №№27, 31, 35, 37, 38А, 41, 43, 43А, 45, 47, 49.

Участак №72 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №13 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Бярозавая, 2). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Касманаўтаў (ад вуліцы Пралетарскай да вуліцы Пераможнай); вуліцы: Сасновая; Пралетарская (ад праспекта Касманаўтаў да вуліцы Шчорса); Асавіяхімаўская; Кляновая; Спартакаўская; Брацкая; Пераможная; Бярозавая; Шчорса, дамы №№24, 25, 28, 32, 32А; завулкі: Магістральны; Пераможны 1-ы, 2-і, 3-і.

Участак №73 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №11 імя генерала арміі А.І. Антонава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Белуша, 18). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Антонава; Мулярская; Прыгарадная; Ціхая; Чыстая; Навасельская; Саўгасная; Прамысловая; Падольная (ад чыгуначнага маста да вуліцы Прыгараднай); Праванабярэжная; Белуша, дамы №№2, 2А, 8, 8А, 10, 20А, 20Б; завулкі: Ціхі 1-ы, 2-і; Прыгарадны 1-ы, 2-і, 3-і, 4-ы, 5-ы, 6-ы, 7-ы; Парахавы; Падольны 2-і, 3-і, 4-ы, 5-ы.

Участак №74 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №11 імя генерала арміі А.І. Антонава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Белуша, 18). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Касманаўтаў (ад вуліцы Антонава да вуліцы Пралетарскай, выключаючы дом №27); вуліцы: Белуша, выключаючы дамы №№2, 2А, 8, 8А, 10, 19, 20А, 20Б, 22, 51; Татарская; Камбайнерская; Трактарная; Лідская (ад праспекта Касманаўтаў да вуліцы Белуша); завулкі: Белуша 1-ы; Лідскі; вайсковая часць №2141.

Участак №75 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – інтэрнат адкрытага акцыянернага таварыства (далей – ААТ) “Гродна Азот”, г. Гродна, завулак Белуша 2-і, 4). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Лідская, дом №25; Белуша, дамы №№19, 22; завулак Белуша 2-і, дамы №№2, 3, 4, 8, 12А.

Участак №76 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – інтэрнат ААТ “Гроднапрамбуд”, г. Гродна, вул. Лідская, 27). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Румлёўскі, дом №4А; вуліцы: Лідская, дамы №№21, 23, 27, 29А, 29Б, 29В; Друцк; завулак Белуша 2-і, дамы №№10, 12.

Участак №77 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 82). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць праспекты: Кляцкова, дамы №№96, 98, 102, 104, 106; Янкі Купалы, дом №84/1.

Участак №78 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 82). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць праспект Янкі Купалы, дамы №№72/2, 72/3, 72/4, 78, 80/2.

Участак №79 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 82). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць праспект Янкі Купалы, дамы №№73, 80, 80/1, 84, 88, 88А.

Участак №80 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УАЗ “Гарадская клінічная бальніца №4 г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 89). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць УАЗ “Гарадская клінічная бальніца №4 г. Гродна”.

Участак №81 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №26 г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 55). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць праспекты: Кляцкова, дамы №№66, 68, 70, 78, 80, 82, 84, 86, 88, 90; Янкі Купалы, дамы №№69, 71.

Участак №82 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №3 імя В.М. Усава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Фамічова, 16). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Янкі Купалы, дамы №№26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 46, 50, 54, 64; вуліца Фамічова, дамы №№4, 8.

Участак №83 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №3 імя В.М. Усава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Фамічова, 16). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Гая, дамы №№15, 17, 17А, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 31А, 33; Фамічова, дамы №№10, 12, 14, 17.

Участак №84 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесіянальны ліцэй будаўнікоў №1”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 18). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Янкі Купалы, дамы №№22, 27, 37, 41, 45; вуліца Пестрака, дамы №№6, 8, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 32.

Участак №85 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 53). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць праспект Янкі Купалы, дамы №№24, 33, 35, 39, 43, 57, 72/1.

Участак №86 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №9 імя Ф.П. Кірычэнкі г. Гродна”, г. Гродна, вул. Пестрака, 34/1). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць праспект Кляцкова, дамы №№22, 24, 32, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50.

Участак №87 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №9 імя Ф.П. Кірычэнкі г. Гродна”, г. Гродна, вул. Пестрака, 34/1). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Кляцкова, дамы №№2, 6, 10, 12, 14, 16, 18, 30; вуліцы: Перамогі, дамы №№34, 36; Пестрака, дом №58.

Участак №88 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №26 г. Гродна”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 55). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць праспекты: Кляцкова, дамы №№54, 56, 58, 60, 62, 72, 76; Янкі Купалы, дамы №№47, 51, 61.

Участак №89 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №34 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Кляцкова, дамы №№23/1, 25, 29, 35, 37, 39, 41, 41А, 43; вуліца Кабяка, дамы №№12/4, 16, 18, 18А.

Участак №90 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №34 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць вуліца Кабяка, дамы №№8, 8/3, 8/4, 10, 10/1, 10/2, 10/3, 10/4, 12/1, 12/2, 12/3.

Участак №91 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №34 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць праспект Кляцкова, дамы №№7, 9, 11, 13, 13Б, 13/1, 15, 17, 19, 21, 21А, 21/1, 23, 23/2.

Участак №92 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №38 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Вішнявецкая, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кабяка, дамы №№3, 3А, 3Б, 7, 7А, 9, 9Б; Вішнявецкая, дамы №№2, 2А, 4, 6, 8, 12; Вішнявец.

Участак №93 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №38 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Вішнявецкая, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кабяка, дамы №№11, 11А, 15, 15А, 17, 19, 21, 21А; Хімікаў, дамы №№1, 3, 3А; Вішнявецкая, дамы №№16, 18.

Участак №94 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №38 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Вішнявецкая, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кабяка, дамы №№25, 27, 29, 29А, 31, 33, 35, 37; Хімікаў, дамы №№6, 8, 10; завулак Паўднёвы, дамы №№12, 14, 16.

Участак №95 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №38 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Вішнявецкая, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кабяка, дом №43; Хімікаў, дом №24; Паўднёвая, дамы №№7, 9, 9А, 9Б, 11, 13; завулак Паўднёвы, дамы №№2, 4.

Участак №96 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №38 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Вішнявецкая, 14). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кабяка, дамы №№41, 41/1, 41/2, 45; Паўднёвая, дамы №№1, 1Б, 3, 3А, 3Б, 5; Солы; завулак Паўднёвы, дамы №№3, 5, 7; мікрараён індывідуальнай жылой забудовы Пагараны – Кашэўнікі.

Участак №97 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №40 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Крамко, 29). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Крамко, дамы №№1, 1А, 2, 3, 4, 4А, 5, 5А, 6, 6А; 8, 8А, 9, 11, 13, 15, 17, 17А, 19, 19А, 23; Паўднёвая, дом №4.

Участак №98 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №40 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Крамко, 29). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Паўднёвая, дамы №№12, 12А, 15, 15А, 17, 19, 19А, 21, 21А; Крамко, дамы №№12, 12А, 14, 14А, 25, 27, 27А; Стралковая, дамы №№7, 11, 11А.

Участак №99 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №40 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Крамко, 29). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Паўднёвая, дамы №№20, 22, 23, 23А, 24, 24А, 25, 25А, 26, 26А, 28, 28А, 28Б; Стралковая, дом №19, Саламенкоўская.

Участак №100 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №35 імя М.А.Волкава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Фурсенкі, 2). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Александровіча (ад вуліцы Малахавіцкай да вуліцы Каштанавай); Падстанцыя Паўднёвая; Асенняя (ад вуліцы Лугавой да вуліцы Садакова); Грыгаровіча; Жнівеньская; Каштанавая; Лугавая; Рагачэўскага; Славянская; Кавальская; Ганчарная; Рошчынская; Малахавіцкая; Фабрычная; завулкі: Малахавіцкі 1-ы, 2-і; Фабрычны 2-гі; Рошчынскі; Жнівеньскі; Асенні 1-ы, 2-і, 3-і.

Участак №101 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №35 імя М.А.Волкава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Фурсенкі, 2). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Адэльская; Асенняя (ад вуліцы Садакова да вуліцы Цэнтральнай); Айчынная, дамы па цотным боку; Аксамітная; Алешы; Александровіча (ад вуліцы Каштанавай да вуліцы Дамейкі); Аптымістычная; Арэхавая; Баброўскага; Баліцкага; Белавежская; Верхняя; Вузкая; Вясковая; Грыбная; Дамейкі; Заменгофа; Званковая; Зорная; Ізумрудная; Кавязіна; Казачная; Кірычэнкі; Краявідная; Лагодная; Ланскога; Летняя; Малая; Міхася Чарота; Меладычная; Навасельная; Налкоўскай; Паэтычная; Прамянёвая; Сівачова; Сяброўская; Ураджайная; Цішкі Гартнага; Цэнтральная; Чабаровая; Чарнічная; Шарыпава; Школьная; Шчаслівая; Шчодрая; Шырокая; Фурсенкі; Цяністая; Садакова; завулак Садакова.

Участак №102 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Агінскага, 44А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Вялікая Альшанка, дамы №№3, 3А, 5, 11; Агінскага, дамы па цотным боку (ад вуліцы Айчыннай да вуліцы Напалеона Орды, выключаючы дамы №№24, 24А); Айчынная, дамы па няцотным боку (ад вуліцы Вялікая Альшанка да вуліцы Агінскага).

Участак №103 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Агінскага, 44А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Напалеона Орды, дамы №№16, 18, 18А і дамы па няцотным боку (ад вуліцы Агінскага да вуліцы Францішка Багушэвіча); Агінскага, дом №33 і дамы па няцонтным боку (ад вуліцы Айчыннай да вуліцы Напалеона Орды); Францішка Багушэвіча (ад вуліцы Айчыннай да вуліцы Напалеона Орды); Айчынная, дамы па няцотным боку (ад вуліцы Агінскага да вуліцы Францішка Багушэвіча).

Участак №104 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Агінскага, 44А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Францішка Багушэвіча (ад вуліцы Напалеона Орды да вуліцы Уладзіміра Караткевіча); Уладзіміра Караткевіча (выключаючы дом №7); Напалеона Орды, дамы па цотным боку (ад вуліцы Агінскага да вуліцы Францішка Багушэвіча, выключаючы дамы №№16, 18, 18А); Старая Альшанка.

Участак №105 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Агінскага, 44А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Агінскага (ад вуліцы Напалеона Орды да вуліцы Уладзіміра Караткевіча, выключаючы дом №33); Уладзіміра Караткевіча, дом №7.

Участак №106 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Агінскага, 44А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Напалеона Орды (ад вуліцы Вялікая Альшанка да вуліцы Агінскага); Вялікая Альшанка, дамы №№9, 9А, 15, 17, 25, 27; Агінскага, дамы №№24, 24А.

Участак  №107  (месца  знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №9 імя Ф.П. Кірычэнкі г. Гродна”, г. Гродна, вул. Пестрака, 34/1). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Кляцкова, дом №8; вуліцы: Перамогі, дом №27; Пестрака, дамы №№30, 34, 34А, 38, 38/1, 40, 42, 44, 44/1, 46, 48, 50, 54.

Участак №108 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №33 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Томіна, 28). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Славінскага, дамы №№3, 5; Томіна, дамы №№8А, 12А, 12Б, 12В, 12Г, 12Д, 14, 14А, 14Б, 14/1, 16, 18, 18А, 20.

Участак №109 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесіянальны тэхналагічны каледж”, г. Гродна, вул. Славінскага, 7). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Славінскага, выключаючы дамы №№3, 4Б, 5; Томіна, дамы №№6, 6А, 6Б, 8, 10, 12; вайсковыя часці №№41780, 97035, 97040.

Участак №110 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – вучэбна-спартыўная установа “Гродзенская дзіцяча-юнацкая спартыўная школа №9”, г. Гродна, вул. Воўкава, 10). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Лебядзева, вуліцы: Льва Бакста; Бандоўскага; Мінейкі; Бажоры; Воўкава; Скамарошкі; 8 Сакавіка; Альшанская; Азёрная; Гродзенская; Славінскага, дом №4Б; завулкі: Фабрычны; Маладзёжны; Азёрны.

Участак №111 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №31 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 12). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Кляцкова, дамы №№1, 3, 5; шаша Індурская, дамы №№4/1, 4/2.

Участак №112 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №31 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 12). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: шаша Індурская, дамы №№2, 4; 4А, 6, 10; вуліца Кабяка, дом №2.

Участак №113 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №31 г. Гродна”, г. Гродна, шаша Індурская, 12). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць вуліца Кабяка, дамы №№4/1, 4/2, 4/3, 8А, 8/1, 8/2.

Участак №114 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гродзенскі абласны інстытут развіцця адукацыі”, г. Гродна, вул. Гагарына, 6). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Аксёнава; Агародная; Бабкіна; Гагарына (ад вуліцы Гарнавых да вуліцы Цітова); Гарнавых (ад вуліцы Леванабярэжнай да вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў); Герасімовіча; Дарвіна; Леванабярэжная; Леванабярэжны Роў; Новакастрычніцкая; Партовая; Пугачова; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы па няцотным боку (ад плошчы Савецкіх Пагранічнікаў да вуліцы Паповіча, выключаючы дом №91); Транспартная; Цітова, дамы №№10, 11, 12, 13; Чырвонапартызанская; Чырвонафлоцкая; Шчаснага; завулак Дарвіна.

Участак  №115  (месца  знаходжання  ўчастковай  камісіі  і  памяшкання для  галасавання – УАЗ “Гарадская клінічная бальніца №2 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Гагарына, 5). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць УАЗ “Гарадская клінічная бальніца №2 г. Гродна”.

Участак №116 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №15 імя Д.М. Карбышава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Міра, 15). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Гагарына, дом №18Б; Гогаля, дамы №№3, 5; Купальская; Міра; Манюшкі (ад вуліцы Купальскай да вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў, выключаючы дом №1); Паповіча, дамы №№10, 12, 12А, 16, 18, 20; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы №№91, 104, 104А, 106, 106А; Сыракомлі (ад вуліцы Купальскай да вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў); Цітова, дамы №3, 11А; завулак Купальскі.

Участак №117 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №15 імя Д.М. Карбышава г. Гродна”, г. Гродна, вул. Міра, 15). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Гагарына (ад вуліцы Цітова да вуліцы Міра, выключаючы дом №18Б); Гогаля (ад вуліцы Міра да вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў, выключаючы дамы №№3, 5); Манюшкі, дом №1; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы №№98, 100.

Участак №118 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №6 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Гарнавых, 31). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Арджанікідзэ; Вішнёвая; Гданьская; Гогаля (ад вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў да вуліцы Лелявеля); Зана; Курбатава; Нямцэвіча; Палеская; Разанава; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы па цотным боку (ад плошчы Савецкіх Пагранічнікаў да вуліцы Гагарына, уключаючы дамы №№94, 96, 96А); Суворава (ад ААТ “Гродзенскi шклозавод” да вуліцы Гарнавых і дамы №№9, 11, 11Б, 13, 15, 19, 19А, 21, 23, 25, 27, 27Б); Сыракомлі (ад вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў да вуліцы Мікалаева); Цітова (ад вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў да дома №19 па вуліцы Суворава); Чэхава; Чырвонагвардзейская; Шэрая; Аб’язная; Гарнавых (ад вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў да вуліцы Суворава); Жалезная; Крылова; Курпеўская; Кутузава (ад вуліцы Сакалоўскага да вуліцы Сонечнай); Лелявеля (ад ААТ “Гродзенскi шклозавод” да вуліцы Цітова); Ліпская; Някрасава; Скосная; завулкі: Курбатава; Суворава; Жалезны.

Участак  №119  (месца знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №12 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Паповіча, 32). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: плошча Дзекабрыстаў, дамы №№1, 1А; вуліцы: Паповіча, дамы №№24, 24А, 26, 28, 30, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 52; Бертэля (ад вуліцы Мікалаева да вуліцы Сонечнай); Ганіёнская (ад вуліцы Сыракомлі да вуліцы Паповіча); Гогаля (ад вуліцы Лелявеля да вуліцы Калектыўнай); Калектыўная; Кутузава (ад вуліцы Мікалаева да вуліцы Сонечнай); Лелявеля (ад вуліцы Цітова да дома №32 па вуліцы Паповіча); Манюшкі (ад вуліцы Савецкіх Пагранічнікаў да завулка Манюшкі); Мігаўская; Мікалаева; Садовая; Сонечная; Шасэйная (ад дома №32 па вуліцы Паповіча да вуліцы Мікалаева); завулкі: Калектыўны; Ласасянскі; Манюшкі.

Участак №120 (месца знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі дзяржаўны палітэхнічны каледж”, г. Гродна, вул. Суворава, 254). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Акульная; Беластоцкая; Бруснічная; Гарнавых (ад вуліцы Пучкова да дома №96 па вуліцы Суворава); Дружбы; Каўбасінская; Ксцінская; Лісіная Горка; Міжсаўгасная; Прафсаюзная; Сакольская; Сельская; Суворава (ад вуліцы Гарнавых да вуліцы Ксцінскай, выключаючы дамы №№9, 11, 11Б, 13, 15, 19, 19А, 21, 23, 25, 27, 27Б); Супольная; Халодная; завулкі: Ксцінскі; Беластоцкі; Каўбасінскі; станцыя Ласосна.

Участак №121 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – філіял “Грузавы аўтамабільны парк №2 г. Гродна” ААТ “Гроднааблаўтатранс”, г. Гродна, вул. Пучкова, 28). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Брэсцкая; Выдавецкая; Дальняя; Заходняя; Зоі Касмадзям'янскай; Калініна; Лютаўская; Матросава; Пучкова; Узгорыстая; Усава; Чырвонасцяжная; завулкі: Пучкова; Заходні; Дальні 1-ы, 2-і, 3-і, 4-ы, 5-ы, 6-ы, 7-ы; Калініна 1-ы, 2-і, 3-і, 4-ы, 5-ы; тупік Малы.

Участак №122 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесіянальны ліцэй будаўнікоў №1”, г. Гродна, праспект Янкі Купалы, 18). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: праспект Янкі Купалы, дамы па няцотным боку з №1 па №25 і дамы №№2/1, 6, 8, 10, 10А, 12, 12А, 14, 16, 20; вуліцы: Гая, дамы №№2А, 3, 4, 5, 7, 9, 9А, 11; Збажовая; Крутая; Перамогі (выключаючы дамы №№27, 34, 36); завулак Перамогі.

Участак №123 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №37 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 155). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Соламавай, дамы №№135, 141, 141А; Фолюш, дамы №№15/209, 15/210, 15/211, 15/212, 15/212А, 15/213, 15/214, 15/215, 15/217; завулак Фолюш.

Участак №124 (месца знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №37 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 155). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць вуліца Фолюш, дамы №№28, 29, 35, 36, 39, 15/187, 15/200, 15/200А, 15/201, 15/201А, 15/202, 15/203, 15/204, 15/204А, 15/205, 15/206, 15/207, 15/208, 15/216, 15/216А.

Участак №125 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №37 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 155). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Соламавай, дамы №№139, 139А, 143, 145, 145А, 147, 149, 151, 151А, 153, 153А; Фолюш, дом №15/226.

Участак №126 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №4 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Рэпіна, 17). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Соламавай, дамы №№84, 88, 90, 92, 96, 98, 98/1, 100, 104, 106, 108, 110, 116, 118; Рэпіна, дом №43.

Участак №127 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №4 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Рэпіна, 17). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Рэпіна, дамы №№23, 25, 27, 29, 31, 33, 37, 39, 41, 45; Соламавай, дамы №№120, 120А, 122, 126.

Участак №128 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – дзіцячы пакой “Пунцовыя ветразі”, г. Гродна, вул. Рэпіна, 5А). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Рэпіна, дамы №№1, 1А, 3, 5, 9, 11, 13, 15; Соламавай, дамы №№128, 130, 134, 136, 138.

Участак №129 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – вайсковая часць 05733, г. Гродна, вул. Фолюш, 6). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: вайсковыя часці №№05733, 30677, 97097, ваенны факультэт УА “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”.

Участак №130 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №19 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Галавічы, 28). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Вянечная; Вярбовая; Галавічы; Гарадзенская; Дастойная; Дзмітрыеўка; Добрая; Драздовая; Залацістая; Запрудная; Іскрыстая; Карунковая; Карэтная; Кругавая; Ласосна; Мануфактурная; Млынарная; Новікі; Пакроўская; Ткацкая; Хлебная; Чарадзейная; Яловая; завулкі: Вянечны; Млынарны; Мануфактурны; Ласосна; мікрараёны індывідуальнай жылой забудовы Баранавічы, Ласосна – 4; вайсковыя часці №№51171, 41756.

Участак №131 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УАЗ “Гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі г. Гродна”, г. Гродна, вул. Савецкіх Пагранічнікаў, 115). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць УАЗ “Гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі г. Гродна”.

Участак №132 (месца знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскі гандлёвы каледж” Белкаапсаюза, г. Гродна, вул. Паповіча, 2). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Паповіча, дамы №№4, 4А, 5, 7, 9, 11, 13, 13А, 21, 29; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы №№116/1, 116А, 122 і дамы індывідуальнай жылой забудовы (ад вуліцы Соламавай да вуліцы Рачной); завулак Паповіча.

Участак №133 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – УА “Гродзенскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву”, г. Гродна, вул. Паповіча, 1). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Кальцавая; Крайняя; Паповіча, дамы №№1, 15, 15А, 17, 19, 23, 25, 31, 33, 33А, 35, 35А, 37; Рачная; Савецкіх Пагранічнікаў, дамы №№112, 114, 120; Соламавай, дамы №№36, 38, 42 і дамы індывідуальнай жылой забудовы; Сустрэчная; завулкі: Сустрэчны; Кальцавы; Крайні; Соламавай 1-ы, 2-і, 3-і.

Участак №134 (месца знаходжан-ня ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №3 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 58). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Савецкіх Пагранічнікаў, дамы №№116, 118/1; Соламавай, дамы №№40, 44, 48, 48А, 48Б, 50, 52, 54, 56, 60, 62, 66, 68, 72, 74.

Участак №135 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Гімназія №3 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 58). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць вуліцы: Лізы Чайкінай, дамы па цотным боку и дамы №№29, 31, 41, 45, 49, 51; Соламавай, дамы №№66А, 70, 72А, 78, 80.

Участак №136 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №20 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 76). Ва ўчастак для галасавання ўваходзяць: плошча Дзекабрыстаў (выключаючы дамы №№1, 1А); вуліцы: Бертэля (ад вуліцы Сонечнай да вуліцы Сакалоўскага); Ганіёнская (ад вуліцы Паповіча да вуліцы Рэпіна); Герцэна; Дзекабрыстаў; Індустрыяльная; Лазо; Мазавецкая; Паповіча, дом №39; Песцеля; Рэпіна, дамы па цотным боку з №4 па №36; Рылеева; Сакалоўскага; Фрунзе; Лізы Чайкінай, дамы па няцотным боку (выключаючы дамы №№29, 31, 41, 45, 49, 51); Шасэйная (ад вуліцы Мікалаева да вуліцы Сакалоўскага); Шаўчэнкі; Шчадрына; завулак Шасэйны; праезды: Дзекабрыстаў; Ганіёнскі.

Участак №137 (месца знаходжання ўчастковай камісіі і памяшкання для галасавання – ДУА “Сярэдняя школа №20 г. Гродна”, г. Гродна, вул. Соламавай, 76). Ва ўчастак для галасавання ўваходзіць вуліца Фолюш, дамы №№1, 2, 6 – 11, 13 – 17, 15/1, 15/2, 15/12, 15/34 – 15/37, 15/181 – 15/186, 15/188 – 15/194, 15/191А, 15/195 – 15/199.


Кіраўнік адміністрацыі А.Г. Бялінскі
Кіраўнік спраў адміністрацыі І.Ч. Мірановіч
Комментарии (0)